Dolznost blagajne za racunovodske pisarne

Trgovino, v kateri beležimo promet, upravljamo s pomočjo blagajne. Zelo pogosto želijo kupci oddano kupljeno valuto v tuji valuti, običajno v evrih. Ali je mogoče registrirati na blagajni v tuji valuti?

V dogovoru z umetnostjo. 111 oddelek 3a točka 1 zakona o DDV morajo davčni zavezanci za DDV z vodenjem evidenc z uporabo blagajn natisniti potrdilo ali račun od prodaje in stranki izdati tiskani dokument.

V 10. odst. 1 točka 14 Uredbe o tehničnih pogojih, tudi kadar v § 8, odst. 1 točka 14 uredbe o blagajnah, ki povzroča podatke, ki jih je treba upoštevati na fiskalnem računu, moramo nujno označiti valuto, v kateri se prodaja, vsaj za celoten znesek bruto prodaje.

Glavna merila in tehnični pogoji, ki jih želijo imeti blagajne, so v členu 2 uredbe glede tehničnih pogojev.

Zato je v skladu s 14. odst. 1 tega pravilnika bi moral med drugim imeti program prodaje v podjetjih funkcija: omogočiti zavezancu, da spremeni ime valute, v kateri je prodaja registrirana, ali njeno okrajšavo, ter da vnaprej programira dano spremembo z vnosom trenutka in časa spremembe; shranjevanje datuma in časa začetka prodajnih zapisov v naslednji valuti v fiskalnem zavedanju in tudi pretvarjanje vsote bruto zneska prodaje v tuje valute, pri čemer se konverzija, vključno s poravnavo stroškov in plačil, želi sprožiti na fiskalnem računu s fiskalnim logotipom z logotipom danih enot ; pretvorba mora biti izvedena z občutljivostjo najmanj 6 decimalnih mest, rezultat pretvorbe pa mora biti zaokrožen na dve decimalni mesti.

Okrajšave za kratice imen tujih valut so tudi tiste, ki jih uporablja Nacionalna banka Poljske.

Če je torej namen davčnega zavezanca prodati članke o položaju potrošnikov, ki plačujejo ceno v tujih valutah, potem mora biti praviloma urejena blagajna, urejena za delo, ki bo omogočila menjavo menjalnega tečaja.

Iz situacije, ki je bila opisana v študiji, je mogoče sklepati, da se pristojbina za kupljene izdelke šteje kot v evrih, saj bo prodajna vrednost predstavljena v zlotah. Predpisi, ki pravijo, da DDV ne ureja vprašanja, kakšen menjalni tečaj moramo sprejeti, da znesek PLN pretvorimo v EUR.